CiekawostkiImprezy integracyjne

3 pomysły na jesienną integrację firmową

By 23 września 2019 No Comments

Integracja firmowa to wydarzenie, które ma na celu lepsze poznanie się członków zespołu oraz zacieśnienie wzajemnych więzi, co przekłada się później na większą produktywność w pracy. Niestety, znalezienie odpowiedniego pomysłu na jej formę nie jest łatwym zadaniem, ponieważ rozrywki nie powinny być banalne ani nieatrakcyjne. Gdzie zorganizować integrację? Poniżej 3 zupełnie różne propozycje!

Paintball

integracja-firmowaImpreza integracyjna ma za zadanie zacieśnić więzi pomiędzy pracownikami, a nic nie łączy tak jak wspólnie przeżywane emocje. Odpowiedniej dawki adrenaliny, a także powodu do radości dostarczy między innymi wspólny paintball. Pracownicy nie tylko będą zmuszeni do przestrzegania zasad współpracy, ale również połączy ich osiągnięcie wspólnego celu – wygranej. Rezultaty tej zabawy przełożą się na ich funkcjonowanie w firmie oraz zwiększą produktywność. Przyjemne z pożytecznym!

Warsztaty kulinarne

Uważa się, że gotowanie jest muzyką XXI wieku – daje mnóstwo radości, nie wychodzi z trendów, a ponadto nie przestanie być praktyczne. Przygotowywanie potraw w zespole niezwykle zacieśnia więzi, wymusza współpracę, a ponadto przynosi wiele satysfakcji, kiedy przygotuje się smaczne jedzenie, które można zjeść w miłym towarzystwie. Emocje, powstałe w efekcie realizowania wspólnego projektu z pewnością będą miały przełożenie na rozwój takich obszarów jak współpraca, gotowość do zmian czy otwartą komunikację.

Impreza tematyczna

Zwyczajne integrację należą już do przeszłości. Obecnie w trendach są imprezy tematyczne, które dostarczają wiele frajdy i doskonale odrywają od szarej codzienności. Określony motyw spotkania, wyszukane dekoracje oraz oprawa muzyczna, a także kulinarna stworzą niepowtarzalny klimat. Dobrym pomysłem będzie wynajęcie na event animatora rozrywki, który sprawi, że zespół doświadczy niestandardowych wrażeń. Warto więc zainwestować w nietuzinkową oprawę imprezy tematycznej i cieszyć się niezapomnianym wieczorem integracyjnym.

W czasach wszechobecnej technologii warto zastanowić się nad wyborem zajęć na niej nieopartych, ale równie zaskakujących oraz niebanalnych, np. paintballu, warsztatach kulinarnych lub imprezie tematycznej. Taka forma integracji z pewnością pozwoli odpocząć pracownikom od zinformatyzowanej przestrzeni biura oraz ułatwi zacieśnienie więzi.