Imprezy integracyjnePaintball

5 pomysłów na imprezę integracyjną w plenerze

By 26 kwietnia 2019 No Comments

Wiosenna pogoda sprawia, że coraz chętniej planujemy wypoczynek na świeżym powietrzu. Słońce i przyjemne okoliczności przyrody znacznie poprawiają samopoczucie, a jednocześnie ułatwiają zorganizowanie wypadu ze znajomymi lub kolegami z pracy. Poniżej przedstawiamy 5 sprawdzonych pomysłów na imprezę integracyjną w plenerze.

Zwiedzanie na dwóch kółkach

Wysokie temperatury oraz budząca się do życia natura zachęcają do tego, by porzucić biurowe wnętrza i przez chwilę zapomnieć o miejskim hałasie. W tym celu warto zaprosić swoich współpracowników na rajd rowerowy po najbliższej okolicy. Najlepiej wcześniej dokładnie ustalić plan wyprawy, z uwzględnieniem ciekawych zabytków i miejsca, w którym można zjeść wspólny posiłek. Być może ktoś z Was zechce wcielić się w rolę prawdziwego przewodnika lub przygotować grę terenową?

Przy blasku ognia

Ciepłe wieczory stwarzają doskonałe warunki do spędzania czasu w plenerze nawet wieczorową porą. Jeśli większość osób w firmie ma bardzo napięty grafik, najlepszym rozwiązaniem będzie zarezerwowanie weekendowego popołudnia i zorganizowanie wspólnego ogniska. Pieczenie kiełbasek, rozmowy, a nieco później kalambury lub śpiewanie kultowych szlagierów bez wątpienia pozwoli się lepiej poznać oraz świetnie bawić w swoim towarzystwie.

Integracja z rywalizacją w tle

impreza-integracyjnaOsoby, które preferują integrację w zdecydowanie bardziej aktywnym, sportowym wymiarze powinny natomiast spróbować zabawy na paintballowym polu. Maskowanie, dobieranie się w zespoły, pokonywanie przeszkód i wspólne dążenie do pokonania przeciwników pozwolą w pełni poczuć ducha zdrowej rywalizacji, a jednocześnie poznać się na nowo w zupełnie nietypowych sytuacjach. Karabiny z farbą, mundury i odpowiedni scenariusz gry pozwolą każdemu wciągnąć się w wir paintballowego szaleństwa.

Zastrzyk adrenaliny

Entuzjastom sportów ekstremalnych z pewnością spodoba się także pomysł integracji na quadach. Specjalnie przygotowane tory umożliwiają jazdę po wyznaczonych szlakach, pełnych pagórków i ostrych zakrętów. Przejażdżka quadem to niezapomniana przygoda, a zarazem dobra okazja do tego, by spróbować swoich sił w roli kierowcy rajdowego.

Z wysokiej perspektywy

Nieco bardziej spokojnym, lecz równie ciekawym sposobem spędzenia czasu z całą załogą firmy jest wycieczka do parku linowego. Najczęściej odpowiednio dostosowane trasy, składające się z mostów, kładek i pętli sprawiają, że bez względu na wiek, wszyscy uczestnicy chcą spróbować swoich sił we wspinaczce. Zatem kto pierwszy na górze?

Zamiast wybierać tradycyjne formy integracji, znacznie lepiej zorganizować imprezę integracyjną w plenerze. Dzięki wspólnej zabawie na łonie natury każdy pracownik zyskuje bowiem szansę aktywnej zabawy i odpoczynku od codziennego zgiełku. Jedynie od zainteresowań i chęci załogi zależy, czy będzie to rozgrywka paintballowa, jazda quadem lub spacer w parku linowym.