Imprezy integracyjne

5 zalet firmowych integracji, czyli co możesz zyskać

By 11 lipca 2019 No Comments

Firmowa integracja to wydarzenie, które coraz częściej jest cyklicznie organizowane w różnych przedsiębiorstwach. Wspólna zabawa i spędzanie czasu poza biurem daje bowiem całemu zespołowi możliwość poznania się w nowych okolicznościach. Poniżej przedstawiamy 5 zalet firmowych integracji – sprawdź, co możesz dzięki niej zyskać!

Integracja firmowego zespołu

Event integracyjny dla firm, jeśli zostanie odpowiednio zaplanowany, może przynieść szereg pozytywnych korzyści dla wszystkich jego uczestników. Przed podjęciem decyzji o tym, w jakim miejscu ma się odbyć integracja warto zapytać o zainteresowania i nastroje pracowników, a co równie ważne, dostosować charakter i przebieg wydarzenia do możliwości czasowych oraz do warunków pogodowych. Istotne jest to, by integracja zespołu stanowiła formę nagrody (nie kary!) i sprawiała przyjemność wszystkim osobom biorącym w niej udział. Nie bez znaczenia podczas planowania firmowej integracji pozostaje również kwestia finansowa – trzeba przemyśleć nie tylko aspekt opłat za elementy rozrywkowe czy edukacyjne, lecz także za wspólny posiłek lub pożywne przekąski (pożądane zwłaszcza w przypadku eventów sportowych).

Przyjemne z pożytecznym

zalety-firmowych-integracjiSprawdzona, a jednocześnie niebanalna forma integracji to wydarzenie pozwalające efektywnie połączyć przyjemne z pożytecznym. Wybrany rodzaj integracyjnego eventu pozwala w dużym stopniu poprawić komunikację między pracownikami zatrudnionymi w różnych działach (również kierowniczych). Szansa złapania dystansu i lepszego poznania się jest możliwa na przykład dzięki wzięciu udziału we wspólnych aktywnościach sportowych, między innymi w grach terenowych. Po spędzeniu czasu w atmosferze wzajemnej współpracy, ale dodatkowo zdrowej rywalizacji zdecydowanie zwiększa się komfort prowadzenia zawodowych rozmów i spotkań, każdy pracownik czuje się bardziej odstresowany, zyskuje tym samym przekonanie o przynależności do zgranego i silnego zespołu.

5 zalet firmowych integracji

Osoby zajmujące się badaniem samopoczucia i poziomu zadowolenia pracowników zwracają uwagę na to, że firmowe integracje mają wiele zalet. Do najważniejszych z nich należą:

  • podniesienie morali pracowników – w trakcie integracji zatrudnione w firmie osoby mogą poczuć się docenione i związane ze swoim miejscem pracy
  • poprawa wizerunku firmy – nie tylko wśród pracowników, ale także na zewnątrz – zawsze można się tego rodzaju integracją pochwalić, np. w mediach społecznościowych
  • niezapomniane wrażenia i chwilowe zapomnienie o pracy zawodowej – nowe i nietypowe aktywności zawsze są przyjemnym oderwaniem się od codziennej rutyny
  • możliwość rozwiązania problemów i konfliktów w zespole – poza biurem czasem zdecydowanie łatwiej wyjaśnić wszelkie nieporozumienia
  • świetna zabawa i zdobywanie nowych umiejętności – gra w paintball, kurs gotowania, a może tańca? Możliwości przyjemnego spędzenia czasu podczas integracji jest naprawdę wiele i każdy może podczas trwania tego rodzaju imprez znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Firmowa integracja to idealny sposób na to, by wszyscy pracownicy w danym przedsiębiorstwie mogli się lepiej poznać. Korzyści z integracji firmowej są obustronne – zyskują zarówno zatrudnione osoby, jak i ich kierownictwo. Zgrany oraz zrelaksowany zespół jest bowiem gotowy działać bardziej efektywnie i z przyjemnością podejmować nowe wyzwania.