Imprezy integracyjne

Eko event dla pracowników – dlaczego warto?

By 18 czerwca 2019 No Comments

Od pewnego czasu coraz więcej uwagi poświęca się konieczności ochrony otaczającego nas środowiska. Troskę o stan planety można połączyć z planowaniem wydarzeń mających na celu integrację firmowego zespołu. Dlaczego warto zorganizować eko event dla pracowników?

Eko event dla pracowników

Przygotowanie oryginalnego eko eventu to doskonała okazja do tego, by cała załoga firmy poznała tajniki zdrowego, a co równie ważne ekologicznego stylu życia. Od wielu lat specjaliści przekazujący swoją wiedzę dotyczącą budowania odpowiedniego wizerunku w przestrzeni publicznej przekonują, że troska o środowisko naturalne powinna być podstawową misją każdego przedsiębiorstwa. Podczas integracji połączonej ze zdobywaniem praktycznych sposobów umożliwiających poprawę stanu naszej planety i najbliższego otoczenia można zarazić wszystkich pracowników chęcią życia według sprawdzonych, ekologicznych reguł. Ciekawe wydarzenie uwrażliwiające na potrzebę ochrony przyrody bez wątpienia skutecznie przekona każdego, by na co dzień starał się żyć w pełnej zgodzie z naturą.

Jak zorganizować eko event?

Możliwości zorganizowania eko eventu jest naprawdę wiele – wszystko zależy od tego, ile czasu ma trwać zaplanowane wydarzenie, a także w jakim miejscu będzie się ono odbywać. Ekologiczna integracja może przyjąć między innymi formę wyjazdu do miejsca odznaczającego się szczególnymi walorami przyrodniczymi. Wówczas najlepiej poprosić o pomoc lokalnego przewodnika, który oprowadzi grupę po najciekawszych zakątkach danego terenu. Poza tym, by krzewić wśród pracowników chęć aktywnego działania na rzecz środowiska warto przygotować integrację polegającą na wspólnym sadzeniu drzew lub krzewów. Bez wątpienia świetnym eko eventem będzie również próba zaangażowania załogi w pokaz lub kurs gotowania regionalnych przysmaków, tworzonych z naturalnych składników i przy wykorzystaniu zasad zero waste.

Zalety eko eventu

Ekologiczny event dla wszystkich pracowników firmy z pewnością sprawi, że każdy uczestnik zyska szansę chwilowego odpoczynku od miejskiego zgiełku. Bez względu na to, czy wydarzenie będzie zorganizowane w środku lasu, pobliskim parku czy w zielonej i pachnącej kuchni, integracja pozwoli poznać się wzajemnie w zupełnie nowych okolicznościach, z dala od biurowego otoczenia. Ruch i wspólna zabawa mogą również stać się świetnym pretekstem do poszerzenia swojej wiedzy o ekologicznych sposobach życia, a następnie zastosowania jej w praktyce.

Aby uniknąć nudy i powtarzalności integracyjnych eventów, warto przygotować dla całej firmy oryginalne wydarzenie w ekologicznym stylu. Może nim być zarówno wspólny wyjazd na łono natury, jak i gotowanie zdrowych i smacznych potraw. Tego rodzaju integracja z pewnością zapadnie w pamięć wszystkim uczestnikom, a jednocześnie zwiększy ich świadomość dotyczącą ochrony przyrody.