Imprezy integracyjne

Impreza integracyjna dla pracowników – jak ją zorganizować?

Coraz więcej firm stara się, aby ich pracownicy tworzyli zgrane i darzące się sympatią zespoły. W związku z tym, właściciele przedsiębiorstw starają się regularnie planować wyjścia oraz nieformalne imprezy dla zatrudnianych przez siebie osób. Jak zorganizować udaną imprezę integracyjną dla pracowników?

Impreza integracyjna dla pracowników

Przygotowanie świetnie zorganizowanej imprezy integracyjnej, która będzie okazją do wspólnej zabawy dla wszystkich pracowników w firmie lub wybranej grupy projektowej to nie lada wyzwanie. Przed rozpoczęciem planowania tego rodzaju eventu trzeba bowiem wziąć pod uwagę przynajmniej kilka istotnych kwestii. Kluczową sprawą są zainteresowania uczestników – najlepiej wcześniej porozmawiać o tym, w jaki sposób poszczególni członkowie zespołu lubią spędzać swój wolny czas. Czynnikiem wpływającym na charakter imprezy integracyjnej będzie również bez wątpienia wiek uczestników – czy będą nimi wyłącznie osoby młode, a może rozpiętość wiekowa okaże się stosunkowo duża. Poza tym, zawsze należy też planować tego rodzaju wydarzenie z uwzględnieniem obecnej pory roku i wybierać terminy dogodne dla całej grupy.

Liczy się pomysł

impreza-integracyjna-dla-pracownikowDostęp do wielu różnych ofert i propozycji sprawia, że impreza integracyjna wcale nie musi być nudna czy sztampowa. Atrakcyjnymi wydarzeniami dla pracowników już dawno przestały być wspólne wyjścia do restauracji, dlatego zamiast banalnych pomysłów lepiej postawić na coś znacznie bardziej interesującego. Spośród najbardziej oryginalnych sposobów integracji od jakiegoś czasu wskazuje się między innymi jednodniowe wyjazdy w miejsca ciekawe pod względem turystycznym (zamki, parki narodowe itd.). Po zwiedzaniu z powodzeniem można wziąć udział w rajdzie konnym, a nawet przejechać się drezyną. Miłośnicy jeszcze bardziej kreatywnych form spędzania czasu poza pracą powinni natomiast rozważyć zorganizowanie wspólnego przyspieszonego kursu gotowania lub tematycznego balu maskowego, na którym królować będą samodzielnie przygotowane stroje.

Integracja inna niż zwykle

impreza-integracyjna-dla-pracownikowBy móc się lepiej poznać w nietypowych okolicznościach, warto także rozważyć zorganizowanie integracji w sportowym stylu. Adrenalina, chęć wygranej oraz możliwość sprawdzenia się w warunkach całkowicie innych niż biurowa przestrzeń to doskonała szansa zawiązania nowych przyjaźni oraz odkrycia nieznanych dotąd cech znajomych z pracy. Idealnym sposobem połączenia wspólnej zabawy i ruchu na świeżym powietrzu są rozgrywki paintballowe. W czasie ich trwania każdy uczestnik zyskuje bowiem możliwość założenia prawdziwego munduru, strzelania kulkami z farbą, a co równie pasjonujące ustalania strategii w określonym scenariuszu gry. Rywalizacja na paintballowym polu bez wątpienia stanowi również niepowtarzalną szansę odstresowania się i chwilowego porzucenia myśli o zawodowych obowiązkach.

Impreza integracyjna dla pracowników to świetny sposób na poprawę stosunków pomiędzy pracownikami, a przede wszystkim zabawę w doborowym towarzystwie. Obecnie właściciele firm mają do wyboru wiele wariantów tego rodzaju eventów – od wycieczek wyjazdowych, czy kursów, aż po tematyczne bale. Sporym zainteresowaniem cieszą się ponadto integracje w sportowym klimacie, takie jak emocjonujące rozgrywki paintballowe.