CiekawostkiPaintball

Jak się ubrać na paintballowe rozgrywki?

By 17 lipca 2019 No Comments

Jeśli rozważasz wybór dogodnej daty lub już zarezerwowałeś termin gry w paintball na pewno zastanawiasz się teraz, w jaki sposób się do niej przygotować. Oprócz pozytywnego nastawienia i sporego zapasu energii bez wątpienia przyda się również odpowiedni strój. Jak ubrać się na paintballowe rozgrywki?

Paintballowe rozgrywki w praktyce

Przed wybraniem się na pole gry, warto wcześniej dowiedzieć się, co ze sobą zabrać, by świetnie się bawić i czuć się komfortowo przez cały czas trwania meczu. Nietrudno się domyślić, że każdy uczestnik rozgrywki powinien zadbać głównie o przygotowanie dopasowanego do pogody i pory roku stroju sportowego. Dzięki temu ubranie nie będzie krępowało ruchów, pozwoli swobodnie biegać, schylać się i pokonywać przeszkody. Latem ważne jest również to, aby wybrana przez nas odzież pozwalała skórze oddychać – w konsekwencji unikniemy przegrzania, a zbyt wysoka temperatura nie będzie nas rozpraszać i zniechęcać do brania udziału w grze.

Jak się ubrać na paintball?

stroj-do-paintballaWybrany strój sportowy nie musi być nowy ani markowy, wręcz przeciwnie – istotne jest to, by ubrać rzeczy w stonowanych kolorach, których nie będzie nam żal mocno zniszczyć i pobrudzić. W zależności od warunków atmosferycznych oprócz t-shirtu i spodni wiosną lub jesienią warto zabrać do torby ciepłą bluzę. Oprócz ochrony przed chłodem grubsza warstwa odzieży zapewnia również świetną amortyzację przed uderzeniami kulek z farbą. Niezbędnym elementem stroju idealnego na paintballową rozgrywkę są także odpowiednio dopasowane buty. Najlepiej założyć obuwie zapobiegające otarciom, a zarazem dobrze podtrzymujące kostkę. Idealnym rozwiązaniem będzie wybór wojskowych butów z wysoką cholewą, które zabezpieczają stopy przed przemoczeniem, pozwalając jednocześnie szybko się przemieszczać, bez ryzyka kontuzji. Oprócz wskazanych elementów stroju dodatkowo zaleca się założenie antypoślizgowych rękawiczek ułatwiających wykonywanie strzałów oraz apaszki lub szala okrywającego szyję.

Strój do paintballa

Przed rozpoczęciem rozgrywki każdy uczestnik otrzymuje od organizatorów specjalny kombinezon. Najczęściej przypomina on prawdziwy, wojskowy mundur wykonany z wytrzymałego materiału, składający się z kurtki i spodni odznaczających się typowo maskującymi barwami – kolorem khaki, brązem lub zielenią. Dla bezpieczeństwa i wygody wszyscy gracze obowiązkowo zakładają ponadto maski, które chronią całą głowę i twarz przed urazami. Miłośnicy paintballa spędzający na polu nieco więcej czasu i zajmujący się tym sportem bardziej profesjonalnie często do podstawowych elementów stroju dodają zwiększające komfort gry ochraniacze na kolana i łokcie oraz inwestują we wzmocnione spodnie.

Strój do paintballa powinien być przede wszystkim wygodny i gwarantować każdemu swobodę ruchów. Bardzo ważną część wyposażenia gracza stanowią wysokie buty oraz wojskowy kombinezon. Poza tym, przed rozpoczęciem rozgrywki nie wolno zapominać o założeniu maski.