CiekawostkiImprezy integracyjne

Pomysły na integrację firmową jesienią i zimą

By 22 października 2019 No Comments

Integracja firmowa jest wydarzeniem, podczas którego pracownicy mają szansę pokazać się zupełnie z innej strony. Na co dzień pełni profesjonalizmu, natomiast na takim spotkaniu mogą być bardziej wyluzowani i towarzyscy. Mimo, że za oknem jesień w pełni, nie trzeba jeszcze rezygnować z wyjść plenerowych, a wręcz przeciwnie! To właśnie w tym okresie mogą być one szczególnie udane.

Paintball o każdej porze roku

Integrować można się tak samo zarówno latem, jak jesienią oraz zimą. Dobór rozrywki do panującej pory roku także nie musi się wcale różnić. Na paintball dobrze jest się wybrać większą grupą, aby gra była jeszcze bardziej ciekawa i emocjonująca. Dzięki podziale na drużyny, dana grupa jednoczy się w walce o wspólny cel – wygraną. Na skutek tego, nie tylko zacieśniają się więzy, ale można poznać współpracowników od innej strony. Dodatkowo, paintball wymaga ciągłego ruchu, dlatego nawet przy niskiej temperaturze nikt nie zmarznie. Po wspólnej rozgrywce warto zorganizować ognisko, które zwieńczy integrację i będzie doskonałym ociepleniem jesiennego wieczoru.

Biegi survivalowe

Biegi survivalowe podczas integracjiEkstremalne biegi z przeszkodami są nie tylko zdrowym i rzadko spotykanym sposobem spędzania czasu, ale także egzaminem współpracy. Podczas pokonywania przeszkód nieco mniej sprawne fizycznie osoby mogą potrzebować pomocy – to wtedy można wykazać się koleżeństwem. Biegi survivalowe są też miejscem, gdzie zanika podział na role, które trzeba przyjąć podczas pracy. Dodatkowo nic tak nie łączy, jak przeżycie wspólnej przygody. Aby wyciągnąć jeszcze więcej korzyści z integracji firmowej, część przebytych kilometrów można zamienić na złotówki i wpłacić na wybrane akcje charytatywne. Nie ma co obawiać się zimna – jesień i wczesna zima to te momenty, kiedy organizowanych jest najwięcej maratonów. Na dworze nie ma zbyt wysokiej temperatury, a wilgotność powietrza sprzyja aktywności fizycznej.

Escape room – ucieczka od rutyny

Kiedy aura nie sprzyja spotkaniom w terenie, nie trzeba rezygnować z integracji i imprez firmowych. Doskonałym pomysłem może być wyjście w mniejszej grupie do escape roomu. Zamknięcie w jednym pomieszczeniu inicjuje dialog i może być testem sprawnej komunikacji w grupie. Oprócz tego, próba rozwiązania zagadki okaże się znakomitym treningiem spostrzegawczości i kreatywności. Działając pod presją, łączy ze sobą elementy, których normalnie moglibyśmy ze sobą nie skojarzyć. Pracę poza schematami można następnie wykorzystać podczas zadań firmowych, kiedy szczególnie potrzebne jest nieszablonowe myślenie i wzmożona koncentracja.

Warsztaty kulinarne

Kolejnym pomysłem na integrację w chłodne dni mogą być wspólne warsztaty kulinarne. Gotowanie bardzo wzmacnia więzi, szczególnie, że najbardziej liczy się jeden cel – przyrządzenie czegoś Warsztaty kulinarnepysznego. Może spróbujecie swoich sił w kuchni, której nie znacie? Dodatkowym pozytywnym elementem warsztatów jest późniejsza konsumpcja zespołowo przygotowanego jedzenia. Jak wiadomo, wspólne biesiadowanie niezwykle pozytywnie oddziałuje na myślenie – odpręża i łagodzi stres.

Mimo wszystko, najważniejsze podczas integracji nie jest miejsce, a ludzie. To Wy tworzycie atmosferę w pracy i poza nią. Ciekawe otoczenie jest tylko dodatkiem, który może dodać spotkaniu innych ciekawych walorów i sprawić, że będziecie to wyjście wspominać jeszcze długo.